U12 mergaičių „Pirmąjame iššūkyje“ uteniškės ketvirtos

Panevėžyje finišavo pačių mažiausių mergaičių U12 (gim. 2005 m.) čempionatas „Pirmasis iššūkis“. Pirmąją vietą iškovojo Klaipėdos Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos komanda. Pajūrio krepšininkės finale 71:45 įveikė Kauno krepšinio mokyklos „Aisčiai“ I komandą.

V.Knašiaus KM puikiai pradėjo rungtynes ir susikrovė 11 taškų pranašumą, tačiau „Aistės“ nepasidavė ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Tačiau antroje mačo dalyje klaipėdietės įjungė aukštesnę pavarą, vėl pasiekė dviženklį pranašumą ir šventė pergalę. Nugalėtojų ekipoje Justė Veronika Jocytė pelnė 50 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Samanta Arnašiūtė surinko 9, o Erika Budajeva pelnė 6 taškus, atkovojo 13 kamuolių, bet suklydo 11 kartų. Kauno KM „Aisčių“ ekipoje Meda Petrauskaitė pelnė 12 taškų, Lukrecija Andrėja Vintytė – 11. Namų sienos padėjo trečią vietą iškovoti Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro komandai. Rungtynėse dėl bronzos medalių 70:50 nugalėjo Utenos daugiafunkcinio sporto centro ekipą. Jau pirmame kėlinyje panevėžietės varžoves pasiuntė į nokdauną, kai pirmą ketvirtį laimėjo 22:5. Nors vėliau žaidimas išsilygino, tačiau uteniškėms nepavyko pakeisti rungtynių eigos. Nugalėtojų ekipoje Austėja Rauckytė pelnė 22 taškus ir atkovojo 20 kamuolių, Gabija Jokubonytė pridėjo 19 taškų ir 7 perimtus kamuolius, o Milėja Mackevičiūtė įmetė 16 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Utenos DSC komandos neišgelbėjo ir itin sėkmingas Evos Pernavaitės žaidimas. Ji pelnė 33 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. Arminta Petraitytė pridėjo 11 taškų, atkovojo 15 kamuolių, tačiau 10 sykių suklydo. Pirmą dieną, pirmame pusfinalyje, V.Knašiaus KM komanda 100:34 nepasigailėjo Utenos DSC ekipos. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Justė Veronika Jocytė, kuri surinko 38 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Karina Budajeva pelnė 20 taškų, o Vaida Seliukaitė – 15. Utenos DSC ekipoje Eva Pernavaitė surinko 29 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, Arminta Petraitytė surinko 4 taškus ir sugriebė 12 kamuolių. Kitame pusfinalyje Kauno KM „Aistės“ 55:42 įveikė finalo ketverto šeimininkes Panevėžio KKSC. Nugalėtojų gretose Lukrecija Andrėja Vintytė pelnė 11 taškų, Viltė Kačerauskaitė įmetė 9 taškus ir sugriebė 11 kamuolių, o Meda Petrauskaitė pridėjo 8 taškus. Panevėžio KKSC ekipoje Austėja Rauckytė įmetė 14 taškų, atkovojo 14 ir perėmė 10 kamuolių, bet suklydo 10 kartų. Fausta Šulčiūtė įmetė 12 taškų.

Simbolinis penketas:

Justė Veronika Jocytė (V.Knašiaus KM)

Erika Budajeva (V.Knašiaus KM)

Lukrecija Andrėja Vintytė (Kauno KM „Aisčiai“)

Austėja Rauckytė (Panevėžio KKSC)

Eva Pernavaitė (Utenos DSC)

Tai ne tik pirmasis Utenos krepšininkų pasirodymas, kai komanda pirmą kartą pateko į MKL ketvertą, bet ir pirmoji Utenos komanda, kuri dalyvaus MKL „A“ diviziono varžybose. Šis rezultatas pasiektas nuoširdaus ir kruopštaus mergaičių trenerės Eglės Žygelytės darbo dėka.

Sveikinime mergaites ir jų trenerę.