IMG_8730
IMG_8741
IMG_8760
01/43

Utenoje vyko tradicinės XIV Tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2022“. Šiose varžybose dalyvavo berniukai ir mergaitės dviejose amžiaus grupėse: I grupė- 2010 m. gimimo ir jaunesni ir II grupė- 2008-2009 metų gimimo plaukikai.

Į varžybas atvyko jaunieji plaukikai iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Daugpilio, Anykščių, Kaišiadorių, Pasvalio, Utenos miestų. Šiose varžybose kiekvienas dalyvis privalėjo plaukti 100 metrų kompleksu ir vieną pasirinktiną rungtį peteliške, krūtine, nugara ar laisvu stiliumi, bei kombinuotose estafetėse.

Šių varžybų organizatoriai Utenos daugiafunkcis sporto centras, Lietuvos olimpiečių asociacija. Varžybas rėmė Utenos rajono savivaldybė, plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ ir Lietuvos plaukimo federacija.

Į varžybas atvyko Maskvos olimpinių žaidynių čempionė, Lietuvos olimpiečių federacijos prezidentė Lina Kaciušytė ir olimpinis čempionas Robertas Žulpa. Varžybų dalyvius pasveikino Utenos rajono savivaldybės vicemeras Vitalijus Šeršniovas.

Mergaičių 100 metrų kompleksu nugalėjo Ugnė Petrauskaitė (1.16,74) Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ ir Greta Šadauskaitė (1.11,41) Panevėžio „Žemyna“. Berniukų tarpe: Adrian Milevskij (1.14,87) Sostinės SC ir Dominik Grudinski (1.09,16) Sostinės SC. 50 metrų peteliške nugalėjo Eva Šimonelytė (38,91) Utenos DSC ir Karolis Mikulionis (38,85) Sostinės SC. 100 metrų peteliške greičiausi buvo Ema Jakštonytė (1.14,24) Utenos DSC ir vilnietis Armandas Cimalonskas (1.13,72). 50 metrų nugara, pagerinusi šių varžybų rekordą nugalėjo šiaulietė Ugnė Petrauskaitė (33,47) ir Justas Motiejūnas (33,73) Šiaulių „Delfinas“. 100 metrų nugara Aleksandra Rudaka (1.17,19) Daugpilis ir vilnietis Dominik Grudinski (1.04,43). 50 metrų krūtine greičiausia buvo Ugne Filipavičiūtė (36,54) ir Adrian Milevskij (38,69) abu iš Sostinės SC. 100 metrų krūtine nugalėjo Vėtra Samušytė (1.26,06) Utenos DSC ir Karolis Juška (1.15,21) Sostinės SC. 50 metrų laisvu stiliumi nugalėjo Maja Davniukaitė (31,56) Utenos DSC ir Šiaulių PS „Delfinas“ atstovas Jokūbas Venckus (29,23). 100 metrų laisvu stiliumi greičiausi buvo Greta Šadauskaitė (1.02,11) Panevėžio „Žemyna“ ir vilnietis Gleb Galimzianov (0.59,23).

Kombinuotoje estafetėje mergaičių tarpe nugalėjo Sostinės SC, berniukų- Šiaulių PC „Delfinas“ ir mišrioje kombinuotoje estafetėje Panevėžio „Žemynos“ plaukikai.

Geriausi varžybų plaukikai Ugnė Petrauskaitė ir Jokūbas Venckus I amžiaus grupė (abu Šiaulių PC „Delfinas“) ir antroje grupėje Greta Šadauskaitė (Panevėžio „Žemyna“) ir Sostinės SC atstovas Dominik Grudinksi.

Komandinėje įskaitoje nugalėjo Sostinės sporto centras (723 tšk.), antri Panevėžio „Žemyna“ (450 tšk.) ir treti Šiaulių PC „Delfinas“ (379 tšk.). Uteniškiai (248 tšk.) buvo penkti į ketvirtą vietą su 287 taškais praleidę svečius iš Latvijos Daugpilio plaukikus.