Europos sporto savaitė- tai Europos komisijos iniciatyva, skatinti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Lietuvoje ši savaitė vyksta rugsėjo 23-30 dienomis. Utenoje vyko orientavimosi sporto varžybos „Ruduo- 2018“, „Aukštaitijos kroso“ masinės varžybos, sporto renginių fiesta vaikams ir krepšinio fiesta 2x2.

„Aukštaitijos kroso“ varžybos sukvietė vaikus iš Utenos ir Kupiškio į „Skaistašilio“ mišką, pasivaržyti 500 metrų distancijoje. 5-6 klasių merginų grupėje pirmąsias vietas iškovojo Austėja Deisadzė (Utenos DSC), Martyna Bikutė (Vyturių progimnazija), Karina Stanislavova (Krašuonos progimnazija), berniukų tarpe pirmas– Rytis Malakauskas (Aukštakalnio progimnazija), antras– Aistis Linka (Vyturių progimnazija), trečias- Arminas Čekuolis (Vyturių progimnazija). 7-8 klasių merginų grupėje pirmoji- Eva Pernavaitė (Krašuonos progimnazija), antra– Gerda Kirkytė (Kupiškis), trečia- Emilija Bučytė (Daugailių pagrindinė mokykla), vaikinų tarpe pirmas- Paulius Simonavičius (Vyturių progimnazija), antras- Karolis Kardelis (Vyturių progimnazija), trečias- Tautvydas Vaikutis (Daugailių pagrindinė mokykla). 9-10 klasių merginų grupėje pirmoji- Ieva Ulevičiūtė (Dauniškio gimnazija), antra- Austėja Mikalauskaitė (Kupiškis), trečia- Dija Lukšytė (Kupiškis), vaikinų tarpe visas prizines vietas pasidalijo A. Šapokos gimnazijos atstovai Matas Rutkauskas, Gustas Murmulis ir Arnas Guntulis. 11-12 klasių merginų grupėje pirmoji- Laura Pervenytė (Dauniškio gimnazija), antroji- Gabija Kondrataitė (Kupiškis), trečia- Ula Šyvytė (Dauniškio gimnazija), vaikinų tarpe pirmąsias vietas išsidalino Dauniškio gimnazijos atstovai Modestas Katinas, Mažvydas Bivainis, Artas Kuzmenko.
Sporto renginių fiesta vaikams- tai šventė ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurią organizavo Utenos daugiafunkcis sporto centras. Šioje šventėje dalyvavo Utenos miesto darželiai. Vaikai buvo supažindinti ne tik su sporto šakomis, bet ir dalyvavo estafetėse. Krepšinio fiesta 2x2 vyko Utenos daugiafunkciame sporto centre. Visi susirinkę varžėsi keliose amžiaus grupėse. Merginų tarpe 2007 metų gimimo ir jaunesnių grupėje pirmąją vietą iškovojo komanda „Tigrės“ (Otilija Beinoraitė, Adelė Šekštelytė), 2005 metų gimimo ir jaunesnių grupėje pirmąją vietą iškovojo komanda „Atsargiai“ (Gelija Bartaškaitė, Kamilė Rusteikaitė). Vaikinų tarpe 2008 metų gimimo ir jaunesnių grupėje pirmąją vietą iškovojo- „Snaiperiai“ (Normantas Juršys, Dovydas Morkūnas), 2006-2007 metų gimimo grupėje komanda „Nesakysiu“ (Titas Didžgalvis, Justas Vinikas), 2005 metų gimimo grupėje komanda „Nežinau“ (Jorestas Akavitas, Arijus Gruškevičius), 2004 metų gimimo grupėje komanda „Šakutė“ (Jokūbas Pašukys, Marijus Greinis), 2003 metų gimimo grupėje- „Nėr“ (Martynas Žvirblis, Ugnius Laurinavičius), 2001 metų gimimo grupėje- „Šauktiniai“ (Laurynas Ruzgas, Rytis Jasinevičius).