2022 m. liepos 24-30 d. Slovakijos mieste Barska Bistrica vyks XVI Europos jaunimo vasaros Olimpinis festivalis. 55 Lietuvos sportininkai dalyvaus aštuonių sporto šakų – badmintono, dviračių sporto, dziudo, gimnastikos, vaikinų krepšinio, lengvosios atletikos, plaukimo ir teniso varžybose.

Dviračių sporto varžybose, kur abiejų rinktinių treneriai yra Utenos daugiafunkcio sporto centro treneriai: merginų - Alvydas Surgautas, o vaikinų - Martynas Maniušis, Lietuvos rinktinių sudėtyje, dalyvaus ir Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai: Miglė Daneikaitė ir Nikolas Klimavičius.

Europos jaunimo Olimpinis festivalis – didelė šventė Europos sporto bendruomenei. Jauniesiams sportininkams tai galimybė pradėti kelią olimpinių žaidynių link, susipažinti su olimpiniu judėjimu, pasisemti įkvėpimo.