Rankinio komandoje iš viso būna 14 žaidėjų. Vienu metu rankinį žaidžia dvi komandos po septynis aikštės žaidėjus. Paprastai žaidžiama salėje. Aikštelės ilgis – 40 metrų, plotis – 20 metrų. Svarbiausias žaidimo tikslas – rankomis varant, perdavinėjant vienas kitam kamuolį įmesti į priešininkų komandos vartus. Vienas žaidėjas gali laikyti kamuolį ne daugiau nei tris sekundes, taip pat žengti su juo ne daugiau tris žingsnius, po kurių jis privalo perduoti kamuolį kitam žaidėjui. Rankinyje žaidėjų keitimų skaičius nėra ribojamas, tačiau naujas žaidėjas gali įeiti į aikštę, tik po to, kai ją palieka kitas žaidėjas. Besikeičiantys žaidėjai turi įeiti ir palikti aikštę tik peržengdami specialią keitimo liniją. Sporto šaka Utenos daugiafunkciame sporto centre kultivuojama nuo 1964 m. pirmieji treneriai Albina Cesevičienė, Jonas Cesevičius, Elena Raščiauskienė, Rita Trinkunienė, Violeta Baranauskienė, Jonas Didžiapetris. Dabar dirba Regina Butkienė, Džiuljeta Černiauskaitė, Lina Trinskienė, Alvyda Černiauskaitė, Gediminas Paukštė. Treniruotes lanko –136 sportininkai.

Pasiekimai >>>