Vaikų mokymas plaukti

Plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ kartu su Utenos daugiafunkciu sporto centru ir rajono savivaldybe kiekvienais metais antrų klasių mokiniams vykdo projektą „Vaikų mokymas plaukti“. Šiais metais projekte dalyvavo 312 vaikų. Projektas vykdomas dviem etapais. Pirmasis rugsėjo-gruodžio mėnesiais (22 valandos) finansuojamas iš Kūno kultūros ir sporto departamento lėšų ir antrasis vasario-balandžio mėnesiais (10 valandų) – finansuojamas iš rajono savivaldybės lėšų.

Projektą vykdė Utenos DSC treneriai Jurgita Jurkėnienė, Aurelija Kiršaitė, Daiva Šiukščienė ir kūno kultūros mokytojas Saulius Skrebelis. Projektas vyko sklandžiai, mokyklų vadovai geranoriškai padėjo organizatoriams, todėl mokymo procesas vyko be jokių trukdžių. Mokinius į baseiną stropiai lydėjo mokytojai. Pasibaigus projektui, jo dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, kuriuose išvardinti gebėjimai, įsisavinti vykdant projekto programą (22 pamokos). Ne visiems mokiniams vienodai pavyko įsisavinti programą, bet dalyviai iš šio projekto turėjo didelę naudą. Pats didžiausias iššūkis vaikams buvo nuplaukti be pagalbinių priemonių laisvu stiliumi arba nugara 25 metrų nuotolį. Šiose varžybose pralaimėjusių nebuvo. Kiekvienas projekto dalyvis įgijo pradžiamokslį ir sužinojo saugaus elgesio taisykles ne tik baseine, bet ir atviruose telkiniuose.