405722742_182003371663545_9126626243064131314_n
406447186_182003351663547_3924033363615360845_n
406450852_182003361663546_4756287361080080060_n
1/3

Šių metų lapkričio 25-26 dienomis Panevėžyje vyko Šiaurės šalių 2023 metų dviračių treko čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš Norvegijos, Švedijos, Latvijos, Slovakijos, Ukrainos ir Lietuvos. Puikiai čempionate pasirodė Utenos daugiafunkcio sporto dviratininkai.

Miglė Daneikaitė tapo Šiaurės šalių čempione jaunių grupėje 60 ratų grupinėse lenktynėse dėl taškų, antrąją vietą iškovojo eliminavimo rungtyje, bei trečiąją – omniume (treneris Alvydas Surgautas). Trenerio Martyno Maniušio auklėtinis Nikolas Klimavičius jaunių grupėje omniumo rungtyje iškovojo trečiąją vietą, nusileidęs tik labai pajėgiems Norvegijos dviratininkams. Komandinėse 4km persekiojimo lenktynėse atstovaudamas Lietuvos rinktinę, Nikolas pelnė sidabro medalį.

1/6

Atidarėme CX (dviračių krosų) rudens sezoną Vilniuje. Startavome Velo cx lenktynėse.
Aironas Gerdauskas MTB grupėje 1 vieta.
Nikolas Klimavičius CX jaunių grupėje 1 vieta, ir beje puikiai pasirodė bendroje įskaitoje kartu su Elito grupe finišavo 3 vietoje.

01/12

Rugsėjo 6-19 dienomis Utenos DSC auklėtiniai, Nikolu Klimavičiumi ir Aironu Gerdausku, su Lietuvos jaunių rinktine dalyvavo paruošimo stovykloje Belgijoje, kur turėjo 4 lenktynes. Vienas lenktynes pavyko laimėti Nikolui Klimavičiui.

Rugsėjo 10-24 dienomis sportininkai startavo Europos čempionate, Aironas Gerdauskas komandinėse lenktynėse laikui iškovojo 8 vietą. Komandą sudarė trys vaikinai ir trys merginos, merginų komandą atstovavo Utenos DSC auklėtinė Miglė Daneikaitė. Nikolas Klimavičius grupinėse lenktynėse finišo nepasiekė. Jaunių vaikinų rinktinės treneris M. Maniušis, merginų treneris A. Surgautas.

Rugsėjo 29-30 dienomis Utenoje vyko Lietuvos vaikų ir jaunučių dviračių plento rudens pirmenybės, kuriose dalyvavo

Rugsėjo 29 dieną vyko asmeninės lenktynės laikui 10 km geriausiai sekėsi Matui Vaboliui iš 37 dviratininkų užėmė 16 vietą, 5 km distancijoje Goda Zenevičiūtė iškovojo 6 vietą iš 19.

Rugsėjo 30 dieną vyko grupinės lenktynės 37 km distancijoje geriausiai sekėsi Matui Vaboliui, kuris užėmė 12 vietą. Treneriai Martynas Maniušis, Alvydas Surgautas.

Europos dviračių plento čempionatui besirengianti Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė, vadovaujama Utenos daugiafunkcio sporto centro trenerio Martyno Maniušio, šeštadienį šventė pergalę. Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinis Nikolas Klimavičius laimėjo jaunių lenktynes Sint Deneise (Belgija).

N. Klimavičius 85,8 km nuvažiavo per 1 val. 57 min. 31 sek. (vid. greitis – 43,63 km/h). Iš 98 startavusių dviratininkų klasifikuoti 83. Varžybose lenktyniavo Australijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Lietuvos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos ir Singapūro sportininkai.

Rugsėjo 13 dieną Rygoje, Bikernickų trasoje vyko tarptautinės dviračių sporto varžybos, kuriose atstovaudama Lietuvos jaunių merginų rinktinę, dalyvavo Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinė Miglė Daneikaitė (treneris Alvydas Surgautas).

Uteniškė jaunių grupinėse lenktynėse iškovojo trečiąją vietą. Tai buvo paskutinis startas prieš Europos plento čempionatą, vyksiantį rugsėjo 20-24 dienomis Olandijoje.

Lietuvos rinktinę be M. Daneikaitės gins ir kiti Utenos DSC auklėtiniai Aironas Gerdauskas ir Nikolas Klimavičius (treneris Martynas Maniušis).

Tiesioginė Europos plento čempionato transliacija Eurosport kanalu.

Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinis Nikolas Klimavičius (Utenos DSC - Van Moer Logistics) sekmadienį jaunių lenktynėse Jeserenas - Borglonas (86 km) Belgijoje iškovojo 2-ą vietą. Po finišo sprinto, kuriame dalyvavo 8 dviratininkai, nugalėjo australas Jamie Coles (Cannibal B Victorious) - 2 val. 7 min. 34 sek. (vid. greitis - 40,31 km/ h). Lenktynėse dalyvavo 93 dviratininkai iš 7 šalių. Beje, tai ne pirmas kartas kada Nikolas lipa ant podiumo Belgijoje. Dar rugpjūčio 7 dieną Torhaute (Belgija) surengtose 88 km (20 ratų x 4,4 km) jaunių vaikinų dviračių plento lenktynėse Nikolas Klimavičius (Utenos DSC - Van Moer Logistics Cycling Team) iškovojo 3-ią vietą. Nugalėjo belgas Gaetan Warnier – 2 val. 3 min. 25 sek. (vid. greitis – 41,31 km/h). Antras finišavo kitas belgas Corneel Vanslembrouck. N. Klimavičius nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 10 sek. Lenktynėse dalyvavo 60 dviratininkų iš 6 šalių. Nikolą treniruoja Utenos daugiafunkcio sporto centro dviračių sporto treneris Martynas Maniušis

01/16

Rugpjūčio 17-19 dienomis Utenos rajono apylinkėse vyko XXX-osios tarptautinės daugiadienės dviračių sporto lenktynės, skirtos trenerio Mykolo Veršilos atminimui. Varžybose dalyvavo ne tik sportininkai iš Lietuvos, bet ir svečiai iš Lenkijos, Estijos ir Latvijos.

Absoliučioje įskaitoje vaikinų tarpe nugalėtojais tapo Estijos atstovai Matik Oliver, Saul Evar, Tammepuu Rikko, merginų grupėje pirma šilališkė Augustė Audinytė, antra Lenkijos atstovė Milena Tarasewicz, trečia panevėžietė Gabija Jonaitytė.

Kartu su šiomis varžybomis vyko ir Lietuvos jaunių merginų ir vaikinų dviračių sporto čempionatas, kuriose Utenos DSC auklėtinis Nikolas Klimavičius buvo 6, Aironas Gerdauskas – 8.

Rugpjūčio 20 dieną Vilniuje vyko „IKI Velomaratonas 2023“ jaunių grupėje Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinis Nikolas Klimavičius iškovojo 3 vietą (treneris Martynas Maniušis).

357990420_583240303965637_2950383640934734368_n
358157306_216113431384675_8873790003934089944_n
358334513_272884498726513_8988784086374124494_n
358337301_294049829666242_9132974184789330726_n
1/4

Liepos 1-2 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos jaunučių ir jaunių dviračių treko čempionatas, kuriame dalyvavo Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai (treneris Martynas Maniušis).

Pirmąją dieną: Aironas Gerdauskas - iškovojo bronzos medalį individualiose persekiojimo lenktynėse laikui 3 kilometrų distancijoje. Gytis Vaitkevičius - su jungtine Vilkaviškio komanda iškovojo bronzos medalį 1 kilometro komandinio sprinto rungtyje.

Antrąją dieną: Nikolas Klimavičius skrečo rungtyje iškovojo sidabro medalį, prie šio laimėjimo svariai prisidėjo Aironas Gerdauskas, kuris iki paskutinių metrų atidavė visas jėgas, kad Nikolas užsiimtų gerą poziciją finišui. Nikolas Klimavičius, omniumo rungtyje (daugiakovė susideda iš keturių rungčių: skrečas, tempas, eliminavimas, grupinės lenktynės dėl taškų) iškovojo aukso medalį ir tapo Lietuvos jaunių omniumo čempionu. Apdovanotas ir treneris, Martynas Maniušis, išugdęs čempioną aukso medaliu.

Alytuje vyko Lietuvos dviračių plento čempionatas. Jaunių vaikinų asmenines lenktynes (20 km.) laimėjo Dominykas Burka (Kaunas) – 23 min. 18 sek. (vid. greitis – 51.5 km/h). Sidabras atiteko Kristupui Mikučiui (Šilalė), o bronzos medalį iškovojo Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinis Aironas Gerdauskas (treneris Martynas Maniušis).