20220626_224746
20220626_225005
20220626_225115
1/3

Birželio 25 -26 dienomis Šiauliuose vyko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas į kurį susirinko stipriausi Lietuvos lengvaatlečiai. Utenos geriausia sportininkė Ieva Zarankaitė iškovojo du aukso medalius. Diską Ieva nuskraidino 59,42 ir čempionės titulą apgynė jau penktą kartą iš eilės, Ieva yra nenugalima jau nuo 2018 m. 4 kg. rutulį Ieva nustūmė 16,83 ir jau šeštą kartą iškovojo Lietuvos čempionės vardą. Eglė Zarankaitė du kartus pasipuošė bronzos medaliais. Sportininkės mestas diskas nuskrido 48.73 ir tik 17 cm pritrūko iki sidabro medalio. Rutulį Eglė nustūmė 12.85 ir iškovojo trečiąją vietą. Dar vieną bronzos medalį rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Utenos lengvosios atletikos klubo sportininkas, buvęs Utenos DSC auklėtinis, dabar LSU pirmo kurso studentas Simonas Bakanas. Sportininkas 7.26 kg. rutulį nustūmė 16.82 ir pirmą kartą karjeroje, suaugusiųjų čemponate, iškovojo bronzos medalį.

Čempionato metu buvo apdovanoti Lietuvos lengvosios atletikos federacijos komandinių varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Antroje klubų grupėje (klubai skirstomi pagal atstovaujamų sportininkų skaičių) čempionais tapo Utenos lengvosios atletikos klubas.

Birželio 29 dieną bus paskelbti sąrašai dalyvių, patenkančių į šiais metais liepos 15-24 dienomis Oregone (JAV) vyksiantį Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą. Ievos parodytas rezultatas suteikia vilties dalyvių sąrašuose išvysti ir uteniškės pavardę. Eglės ir Simono laukia Šiaurės ir Baltijos šalių U23 čempionatas Švedijoje liepos 16-17 dienomis. Linkime sportininkams tolimų metimų.