IMG_1708Medium
IMG_1711Medium
1/8

„Olimpiečių taurė- 2016“

Utenoje vyko jau IX-iosios Tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2016“. Šiose varžybose dalyvavo plaukikai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos. Varžybos vyko dviejuose amžiaus grupėse: I grupė (2004 ir jaunesnių m. gimimo berniukai ir mergaitės) ir II grupėje (2002-2003 metų gimimo). Į varžybas atvyko Maskvos olimpinių žaidynių čempionas Robertas Žulpa, Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalio laimėtojas Edvinas Krungolcas, Antanas Bagdonavičius – Romos olimpinių žaidynių sidabro, Mechiko- bronzos medalių laimėtojas ir Atlantos olimpinių žaidynių dalyvė Dita Želvienė, savivaldybės, DSC atstovai. Šių varžybų organizatoriai Utenos daugiafunkcis sporto centras, plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“, Lietuvos olimpiečių asociacija. Varžybas rėmė Utenos rajono savivaldybė, Lietuvos plaukimo federacija, Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ Utenos rajono taryba. Varžybų informacinis rėmėjas laikraštis „Utenos diena“. Kiekvienas plaukikas turėjo plaukti 100 metrų kompleksu ir vieną pasirenkamą rungtį (peteliške, nugara, krūtine ir laisvu stiliumi pagal savo amžiaus grupę).

100 metrų kompleksiniame plaukime pirmąją vietą iškovojo Deidra Kareckaitė (Kauno PM), antrą buvo komandos draugė Mija Motiejaitytė ir trečia Panevėžio „Žemynos“ atstovė Gabija Trepikaitė. Berniukų tarpe nugalėjo Arnas Čereška (Kauno PM), antras buvo Ignas Luneckas (Vilniaus MSC) ir trečias Valerijs Čurgelis (Daugavpils BJSS). Antroje amžiaus grupėje- Liepa Kluonytė (Kauno CSM), antra Kotryna Teterevkova (Vilniaus MSC) ir trečia panevėžietė Kristina Jakovleva. Berniukų tarpe nugalėjo Erikas Grigaitis (Kauno PM), antras buvo Utenos DSC trenerio Aleksandro Diomino auklėtinas Karolis Gadliauskas, ir trečias Nojus Ašmonas (Kauno PM). 50 metrų peteliške nugalėjo Gabrielė Burokaitė (Vilniaus MSC) ir kaunietis Arnas Čereška. 100 metrų peteliške nugalėjo trenerės Aurelijos Kiršaitės auklėtinė Gabija Lebednykaitė ir Marius Karlavičius (Vilniaus MSC). 50 metrų nugara- Odeta Lunaitė (Vilniaus MSC) ir Kajus Stankevičius (Kauno PM). 100 metrų nugara Panevėžio „Žemynos“ atstovė Kamilė Kučaitė ir Erikas Grigaitis (Kauno PM). Plaukiant 50 metrų krūtine- Deidra Kareckaitė (Kauno PM) ir Matas Jasiūnas (Vilniaus MSC). 100 metrų krūtine nenugalima vilnietė Kotryna Teterevkova ir Kauno Centro sporto mokyklos plaukikas Ronaldas Kidikas. 50 metrų laisvu stiliumi- Gabija Trepikaitė (Panevėžys) ir Martynas Audickas (Kauno PM). 100 metrų laisvu stiliumi- Liepa Kluonytė (Kauno CSM) ir Karolis Gadliasukas (Utenos DSC). Kombinuotoje estafetėje 4x50 metrų mergaičių tarpe nugalėjo Kauno PM, antros- Vilniaus MSC ir trečios Daugpilio atstovės.  Berniukų tarpe nugalėjo vilniečiai, antri buvo Rezeknės BJSS atstovai, treti uteniškiai (Nedas Giedraitis, Vytautas Kazokas, Titas Augulis, Viktor Dudko).n Mišrioje estafetėje 4x50 m. nenugalimi buvo Kauno PM, antri Kauno CSM, treti- Vilniaus MSC. Geriausiais varžybų plaukikais pirmoje amžiaus grupėje tapo Deidra Kareckaitė ir Arnas Čereška (abu Kauno PM), antroje grupėje Liepa Kluonytė (Kauno CSM) ir Karolis Gadliauskas (Utenos DSC). Komandinėje įskaitoje nugalėjo Kauno PM (669 taškai), antri buvo Vilniaus MSC (564 taškai), treti Panevėžio „Žemyna“ (353 taškai). Utenos DSC auklėtiniai iškovojo penktąją vietą (282 taškai).