2016-12-28_sportininku_vakarone6Medium
1/6

Trenerių ir sportininkų apdovanojimai

2016 m. gruodžio 28 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje surengtoje iškilmingoje šventėje pasveikinti daugiausiai per 2016 m. pasiekę Utenos sportininkai ir jų treneriai.

Besibaigiant metams sportininkus sveikino ir sėkmės linkėjo Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, pavaduotojas Alvydas Gražys, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktorius Alvydas Surgautas, treneriai, sportininkų tėveliai ir žiniasklaidos atstovai. Uteniškių apdovanojimų gausą pristatė Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotojas Linas Bražionis, renginyje muzikavo Dalia Šaltenytė. Visiems rajono sportininkams palinkėta sėkmingų 2017-ųjų metų, stiprios sveikatos, pakilios nuotaikos ir gerų rezultatų.
Šie metai Utenos sportininkams olimpiniai metai. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvos garbę gynė ir Utenos daugiafunkciame sporto centre išugdyti sportininkai, tai Alvydo Surgauto auklėtinė Simona Krupeckaitė (dviračių trekas) ir trenerės Sinilgos Bartaševičiūtės auklėtinis Jonas Valančiūnas (krepšinis). Šiais metais buvo organizuotas pagrindinis kompleksinis renginys – Lietuvos jaunučių sporto žaidynės. Utenos rajonas kompleksinėje įskaitoje iškovojo pirmąją vietą, žaidynėse iškovota 11 medalių. Žaidynių nugalėtoju tapo trenerio Viliaus Jankausko auklėtinis Augustas Janulis. Sidabro medaliais dviratininkų treke pasipuošė Augustas Janulis, Eitvilas Aželis, Tomas Mikštas (treneris Vilius Jankauskas), šiuolaikinės penkiakovės atstovai Matas Paukštė, Justas Butkus, Karolis Gadliauskas ir plaukikai Matas Paukštė, Aleksandras Kasakovskis, Karolis Gadliauskas ir Lukas Klevinskas, kuriuos ugdo treneriai Jurgita Jurkėnienė, Daiva Šiukščienė ir Aleksandras Diominas. Komandinėje įskaitoje šiuolaikinės penkiakovės atstovai buvo treti, į priekį praleidę tik Vilniaus ir Kauno atstovus. Krepšininkai pirmą kartą buvo dešimtuke, šešti, aplenkę stiprias Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus II ir Kauno II komandas.
IX-ose Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse, kur rungtyniauja mėgėjų sporto atstovai, Utenos rajonas kompleksinėje įskaitoje antri metai iš eilės tapo nugalėtoju absoliučioje įskaitoje, aplenkęs miestų ir rajonų savivaldybių komandas. Žaidynių nugalėtojais tapo Utenos miesto krepšininkai, o Utenos seniūnijos smiginio atstovai iškovojo bronzos medalius.
Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkos už puikius rezultatus IX Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse įteiktos Tomui Markevičiui, Tomui Mackoniui, Aurimui Kvietkauskui, Pauliui Martinoniui, Gintarui Trimoniui, Laimai Zabarauskaitei ir Arvydui Dragūnui.
Už puikius auklėtinių rezultatus 2016 metais mero padėkos įteiktos Utenos daugiafunkcio sporto centro trenerei Aurelijai Kiršaitei, Vitai Zarankienei, Šarūnui Zlatkui, Aleksandrui Diominui, Svetlanai Dervinienei, Edgarui Koverai, Viliui Jankauskui, Jurgitai Jurkėnienei, Mantui Saliamonui, Kastyčiui Stankevičiui, Jurgitai Kirilovienei, Daivai Šiukščienei, Džiuljetai Černiauskaitei ir Gediminui Paukštei.
Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai 2016 metais iškovojo per 100 medalių Lietuvos vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo čempionatuose bei pirmenybėse. Agnė Sorakaitė Lietuvos plaukimo čempionate ne tik tapo Lietuvos čempione, bet ir plaukdama 100 metrų kompleksiniu būdu atrankos varžybose aplenkė olimpinę čempionę Rūtą Meilutytę. Agnė čempionate iškovojo dar 2 sidabro bei 2 bronzos medalius. Plaukikas Matas Paukštė iškovojo 3 medalius jaunimo pirmenybėse, jaunučių nugalėtoju ir prizininkais tapo Karolis Gadliauskas, Lukas Klevinskas, Aleksandras Kasakovskis, Justas Butkus. Vaikų varžybose medalius laimėjo Gelija Bartaškaitė. Dziudo varžybose jaunučių pirmenybėse sidabro medalį iškovojo Lukas Žvejys, vaikų varžybose Armandas Bogorodskis ir Justina Adomėnaitė (treneris Šarūnas Zlatkus).
Stalo teniso, visose jaunučių grupės varžybose, nenugalimas buvo Osvaldas Juodelis (treneris Edgaras Kovera).
Karate varžybose Lietuvos jaunučių, jaunių, jaunimo pirmenybėse medalius laimėjo Ingrida Kalinauskaitė, Julius Strazdas, Kasparas ir Karolis Ubeikos (treneris Kastytis Stankevičius).
Lengvosios atletikos varžybose Ieva Zarankaitė iškovojo sidabro medalį (suaugusiųjų grupė), jaunių – jaunimo pirmenybėse prizininkais tapo Marija Šyvytė, Paulius Ivaškevičius, Modestas Katinas, Eglė Zarankaitė, Mindaugas Vijeikis, Erikas Katinas, Mažvydas Bivainis, Laura Pervenytė, Deimantė Katinaitė, Fausta Rutkauskaitė, Otilija Aršvilaitė, Edvinas Grižas, Evelina Leiputė (treneriai Jurgita Kirilovienė, Vita Zarankienė, Mantas Saliamonas).
Slidinėjimo varžybose medalius laimėjo Martyna Biliūnaitė, Aistė Morkvėnaitė, Paulina Ivinskytė, Ingrida Musteikienė (trenerė Svetalana Dervinienė).
Lietuvos rankinio federacijos taurės varžybose Utenos DSC rankininkai tapo nugalėtojais (jaunimo grupė, treneriai Džiuljeta Černiauskaitė, Gediminas Paukštė).
Utenos DSC beisbolininkas Matas Sirgėdas, atstovaudamas Lietuvos rinktinę iškovojo bronzos medalį U21 varžybose (treneris Rimvydas Vaitkus).