Tai komandinis sporto žaidimas. Kiekvienoje komandoje yra po 10 aikštės žaidėjų ir po 1 vartininką. Žaisti galima visomis kūno dalimis, tik ne rankomis (daugiausia žaidžiama kojomis, iš kur ir kilo pavadinimas), o žaidimo tikslas – įmušti kuo daugiau įvarčių į varžovo vartus. Rungtynės trunka 2 kėlinius po 45 minutes; rungtynėse, kuriose būtinai turi būti išaiškintas nugalėtojas (jeigu tai nėra atkrintamosios arba finalas tai nebūna pratęsimų) tai, lygiųjų atveju prireikia pratęsimo – žaidžiami dar du kėlinukai po 15 minučių, o jei nugalėtojas vis tiek neišaiškinamas, kiekviena komanda muša po penkis 11 m baudinius. Sporto šaka Utenos daugiafunkciame sporto centre kultivuojama nuo mokyklos įkūrimo pradžios nuo 1953 m. pirmieji treneriai Jonas Cesevičius, Julius Petronis, Stasys Malaiška, Romualdas Jakšys. Dabar dirba Raimundas Bertašius, Arūnas Rastenis ir Almantas Bražėnas. Futbolo treniruotes lanko – 80 sportininkų.

Pasiekimai >>>