20200222_154611
20200222_154937
1/4
start stop bwd fwd

Vasario 21-22 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas ir Lietuvos jaunimo čempionatas. Puikiai sekėsi uteniškiams, kurie iškovojo visų spalvų medalius.
Lietuvos čempionės  vardą rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinė Ieva Zarankaitė, kuri 4 kg. rutulį nustūmė 16.63 m.  Jaunimo grupėje, rutulio stūmimo rungtyje, antrąją vietą iškovojo Simonas Bakanas, Sportininkas 6 kg. rutulį nustūmė 15.88 m. ir pagerino Utenos rekordą.
Buvusi Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinė, dabar  Lietuvos sporto universiteto antro kurso studentė Marija Šyvytė, moterų rutulio stūmimo rungtyje iškovojo trečiąją vietą (14,02).Sportininkų trenerė Vita Zarankienė.

20200215_144833
20200215_154133
20200215_155822
1/3

Vasario 15 dieną Kaune vyko Lietuvos universitetų studentų lengvosios atletikos žiemos čempionatas. Antrąją vietą rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Utenos DSC auklėtinė, šiuo metu studijuojanti Vilniaus universitete, Eglė Zarankaitė. Sportininkė  rutulį nustūmė 12,98. Šioje rungtyje nugalėjo buvusi uteniškė, dabar  Sporto universitete studentė Marija Šyvytė (14,18).
Be konkurencijos rungtyniavusi Utenos DSC sportininkė Ieva Zarankaitė rutulį nustūmė 17,25, įvykdė tarptautinio sporto meistro normatyvą, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą,  šeštą rezultatą Lietuvoje per visą istoriją ir įvykdė normatyvą į Europos čempionatą!
Sportininkes treniruoja Vita Zarankienė.

Vasario 1 dieną Kaune vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos taurės atviros varžybos ir LLAF sporto klubų komandinės varžybos. Uteną atstovavo penki Utenos daugiafunkcio sporto centro ir lengvosios atletikos klubo auklėtiniai. Geriausiai iš jų sekėsi Ievai Zarankaitei, kuri rutulio stūmimo rungtyje pasiekė asmeninį ir geriausią sezono rezultatą Lietuvoje 16.25, bei iškovojo federacijos taurę. Rutulio stūmimo rungtyje ketvirtą rezultatą parodė Eglė Zarankaitė, nustūmusi (13,05). Paulius Ivaškevičius rungtyniavo trišuolio finale ir galutinėje įskaitoje užėmė septintą vietą su rezultatu 14,14. Mažvydas Bivainis  varžėsi 400 metų distancijoje, pasiekė asmeninį rekordą 52,78  ir užėmė aštuntą vietą. Simonas Bakanas su vyrais varžėsi rutulio stūmimo rungtyje ir 7 kg  rutulį nustūmė 13,91, bei pagerino Utenos rekordą, kuris priklausė nuo 1971 metų priklausė Vytautui Čepukui.
Susumavus komandinius rezultatus uteniškiai iškovojo pirmąją vietą Lietuvos rajonų grupėje ir buvo apdovanoti LAF taure. Sportininkus treniruoja V. Zarankienė ir M. Saliamonas.

Sausio 18 dieną Kaune vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo ir Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai, treniruojami trenerių Jurgitos Kirilovienės, Manto Saliamono ir Vitos Zarankienės.
Trišuolio rungtyje, nušokęs 10,76 cm, bronzos medalį iškovojo Laurynas Maigys. Rytis Malakauskas 60 m bėgimo rungtyje liko šeštas, rutulio stūmimo rungtyje Evelina Biveinytė – aštunta, 200 m bėgimo rungtyje Evelina Rūta Stasiūnaitė – aštunta.

2020 01 11 d. Šiauliuose vyko Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių ir jaunimo pirmenybės. Puikius rezultatus pasiekė Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai. Jaunimo grupėje 1 vietą rutulio stūmimo rungtyje laimėjo Simonas Bakanas (15.06), kuris pagerino Utenos rekordą, sportininką treniruoja trenerė Vita Zarankienė. Antrąją vietą 300 m sprinto rungtyje laimėjo Mažvydas Bivainis, trečiąją vietą pagerinęs Utenos rekordą trišuolio rungtyje, Paulius Ivaškevičius (14,44). Sportininkus treniruoja Mantas Saliamonas.

Lapkričio 22 dieną Panevėžyje vyko lengvosios atletikos "Aukštaitijos taurės 2020" jaunučių ir vaikų varžybų I etapas. Varžybose dalyvavo apie 200 sportininkų iš Utenos, Kupiškio, Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Rokiškio, Pakruojo.
Vaikų amžiaus grupėje Džiuginta Poškaitė 200 m bėgimo rungtyje iškovojo pirmąją vietą, 60 m sprinto rungtyje - antrąją vietą, Orinta Barčiūtė 60 m rungtyje - 3 vietą.
Didelis prizininkų būrys jaunučių grupėje: pirmąją vietą rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Evelina Biveinytė, o Goda Matelytė toje pačioje rungtyje liko trečioje vietoje. Antrąsias vietas iškovojo: Austėja Jučiūtė - 60 m barjerinis bėgimas,  Rytis Malakauskas - 60 m ir 200 m bėgimuose, Laurynas Maigys – šuolis į tolį, Austėja Deisadzė - 60 m bėgimas, o 200 m bėgimo rungtyje - trečiąją vietą. Sportininkus treniruoja Jurgita Kirilovienė, Mantas Saliamonas ir Vita Zarankienė.

IMG_20191115_153703
IMG_20191115_154129
IMG_20191115_154922
1/3

Lapkričio 15 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos vaikų lengvosios atletikos olimpinių vilčių čempionatas (rajonų ir miestų grupėse). Utenos DSC lengvaatlečiai, kuriuos treniruoja treneriai Mantas Saliamonas, Jurgita Kirilovienė, Vita Zarankienė dalyvavo rajonų grupėje.
Uteniškiams varžybos buvo sėkmingos, į Uteną sportininkai parvežė du aukso ir keturis sidabro medalius. Greičiausi 60 metrų bėgimo rungtyje buvo Rytis Malakauskas ir Austėja Deisadzė, jie iškovojo pirmąsias vietas. Antrąsias vietas iškovojo Kristupas Norkūnas 60 metrų bėgimas, Deimantė Paškonytė – šuolis į tolį, Dominykas Klimas – šuolis į aukštį ir Evelina Biveinytė - rutulio stūmimas.

Paskutinėmis rugpjūčio dienomis Kohila mieste (Estijoje)  vyko Tarptautinės metimų serijos V etapo varžybos. Sėkmingai jose dalyvavo Ieva Zarankaitė. Sportininkė  diską numetė 57,84 m., iškovojo pirmąją vietą, pasiekė stadiono rekordą ir parodė antrą geriausią rezultatą savo karjeroje.  Rutulį Ieva  nustūmė 15,45 ir užėmė antrąją vietą.
Ievai laukia dar du startai Estijoje, kur ji bandys pagerinti  asmeninį rezultatą, kuris suteiktų galimybę dalyvauti rugsėjo pabaigoje Katare  vyksiančiame Pasaulio čempionate.

20190809_181815
20190809_183036
20190811_161957
1/3

Rugpjūčio 7-11 dienomis Norvegijos mieste Sandnes vyko  Europos lengvosios atletikos komandinis čempionatas. Šiais metais Lietuvos rinktinė varžėsi pirmoje lygoje. Viso startavo 11 komandų. Kiekvienoje rungtyje dalyvavo po vieną geriausią šalies atstovą.
Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo ir uteniškė Ieva Zarankaitė. Sportininkė liepos 27 d. vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate iškovojo du aukso medalius ir užsitikrino vietą Lietuvos rinktinėje disko metimo ir rutulio stūmimo rungtyse.
Komandiniame čempionate Ieva pirmoji iš lietuvių tapo prizininke ir disko metimo rungtyje ir užėmė trečiąją vietą (55,08 m). Rutulį  Ieva nustūmė 15,38 m ir parodė šeštą rezultatą. Į komandos taškų kraitį Ieva įnešė  15 taškų,  daugiau už ją iš lietuvių komandos surinko tik Simas Bertašius (17 tšk.).

Plačiau: lengvoji.lt

Liepos 13 dieną Voru mieste (Estija) vyko Baltijos šalių jaunimo ir jaunučių čempionatas. Lietuvos jaunimo rinktinės sudėtyje dalyvavo du  Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai,  Eglė Zarankaitė ir Modestas Katinas.
Eglė  čempionate iškovojo du medalius. Diską sportininkė numetė 43,77 iš iškovojo antrąją vietą, o rutulį nustūmė 12,81 ir parodė trečią rezultatą. Modestas bėgo 400 metrų ir su komandos draugais rungtyniavo estafetiniame 4x400 rungtyje.  400 metrų bėgimo distancijoje sportininkas  parodė penktą rezultatą ( 50,75), o  estafetiniame 4x400 bėgime lietuviai liko treti.

Abi Lietuvos komandos šį kartą liko trečios. Nugalėjo Latvijos jauniai ir Estijos jaunimas.

Neapolyje (Italija) vyksta XXX pasaulinės studentų vasaros žaidynės. Ieva Zarankaitė moterų disko metimo varžybų finale iškovojo bronzos medalį. Tai pirmasis lietuvių iškovotas medalis universiadoje. Sportininkė diską nuskraidino 56 m 75 cm. Nugalėjo italė Daisy Osakue, numetusi diską 61 m 69 cm, o antrą vietą užėmė vokietė Claudine Vita, jos diskas nuskrido 61 m 52 cm.

Lietuvos sporto veidrodis

DELFI

Alytuje dvi dienas vyko Lietuvos lengvosios atletikos jaunių čempionatas. Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinis Simonas Bakanas iškovojo dvi trečiąsias vietas ir pagerino Utenos rajono rekordą. Sportininkas 1,5 kg. diską  numetė 45 metrus 15 centimetrų, o 5 kg. rutulį nustūmė 16,49 (Utenos rajono rekordas). Sportininką treniruoja  Vita Zarankienė.