IMG_9846
IMG_9905
IMG_9906
01/42

Utenoje vyko tradicinės jau XV tarptautinės plaukimo varžybos „Olimpiečių taurė-2023“. Šiose varžybose dalyvavo mergaitės ir berniukai gimę 2011 metais ir jaunesni, bei 2009-2010 m. gimimo.

Varžybose dalyvavo plaukikai iš Vilniaus SSC, Klaipėdos „Gintaro“, Šiaulių „Delfino“, Daugpilio, Anykščių, Pasvalio, Širvintų, Druskininkų bei Utenos daugiafunkcio sporto centro. Šiose varžybose kiekvienas dalyvis privalėjo plaukti 100 metrų kompleksiniu plaukimu ir 50 bei 100 metrų, pagal amžiaus grupę, pasirinktu būdu (peteliške, nugara, krūtine ar laisvu stiliumi). Vyko ir estafetiniai plaukimai atskirai mergaitėms ir berniukams, bei mišri.

Šių varžybų organizatoriai Utenos daugiafunkcis sporto centras bei Lietuvos olimpiečių asociacija. Varžybas rėmė Utenos rajono savivaldybė, plaukimo klubas „Linksmasis delfinas“ ir Lietuvos plaukimo federacija.

Į varžybas atvyko olimpiniai čempionai Robertas Žulpa ir Vida Vencienė, savivaldybės vicemerė Daiva Pečionė, švietimo ir sporto skyriaus atstovai .

I grupės 100 metrų kompleksiniu plaukimu laimėjo Rusnė Jacevičiūtė iš Sostinės SC (1.16,22), atra uteniškė Salomėja Laurinavičiūtė ir trečia Adriana Murnikova (Sostinės SC). Berniukų tarpe taip pat nugalėjo vilnietis Karolis Mikulionis (1.16,40), antras Damirs Bartkevičs (Daugpilis) ir trečias Artas Šeparis (Sostinės SC).

Antroje grupėje nugalėjo Ugnė Filipavičiūtė 1.14,81 (Sostinės SC), antra Ema Jakštonytė (Utenos DSC) ir trečia Dominyka Domereckaitė (Šiaulių „Delfinas“). Berniukų tarpe pajėgiausias buvo vilnietis Michail Šiško (1.09,53), antras Adrian Milevskij (Vilnius) ir trečias šiaulietis Benas Jokubauskas.

Plaukiant peteliške 50 metrų nugalėjo Greta Burneikaitė (Anykščiai) ir Karolis Mikulionis (Sostinės SC). 100 metrų peteliške pajėgiausi buvo uteniškė Ema Jakštonytė ir vilnietis Modestas Kačkovskij.

Plaukiant 50 metrų nugara nugalėjo uteniškė Paulina Saveljeva ir Mindaugas Survila (Sostinės SC). 100 metrų nugara pajėgiausi buvo Austėja Tipelytė (Šiaulių „Delfinas“) ir Ilja Strogovs (Daugpilis).

50 m krūtine nugalėtojais tapo Salomėja Laurinavičiūtė (Utenos DSC) ir Lokys Robertas Grašys (Sostinės SC). 100 metrų krūtine nugalėjo Ugnė Filipavičiūtė ir Adrian Milevskij (abu iš Sostinės SC).

50 metrų laisvu stiliumi nugalėjo Sostinės SC atstovai Rusnė Jucevičiūtė ir Artas Šeparis. 100 metrų laisvu stiliumi pajėgiausi buvo šiaulietė Dominyka Domereckaitė ir Michail Šiško (Sostinės SC).

Mergaičių kombinuotoje estafetėje 4x50 m. nugalėjo Pasvalio SM, antros Sostinės SC ir trečios Utenos DSC. Berniukų tarpe nugalėjo Daugpilio atstovai, antri buvo Klaipėdos „Gintaro“ ir treti Sostinės SC. Mišrioje kombinuotoje estafetėje nugalėjo Sostinės SC I komanda, antra Šiaulių „Delfinas“ ir trečia Sostinės SC II komanda.

Geriausiais varžybų plaukikais atskirose amžiaus grupėse tapo Sostinės sporto centro atstovai: Rusnė Jacevičiūtė ir Karolis Mikulionis, bei Ugnė Filipavičiūtė ir Michail Šiško.

Komandinėje įskaitoje olimpiečių taures iškovojo Sostinės sporto centro atstovai (754 taškai), antri Utenos DSC (405 tšk.) ir treti Druskininkų SC (317 tšk)