image-098e7d04-f907-4b49-925e-32c4b942976f
InShot_20230527_175302929
InShot_20230607_204921163
InShot_20230612_105028567
1/6

Vasara – lengvosios atletikos varžybų metas. Pajėgiausi Utenos rajono lengvaatlečiai dalyvauja Utenos rajono sportinės veiklos projekte “Olimpinės svajonės link”. Projekto tikslas yra padėti sportininkams pasiruošti svarbiausiems sezono startams – Pasaulio čempionatui, Europos U-23 čempionatui, Pasaulio universiadai bei Lietuvos čempionatui.

Gegužės 20 dieną vyko World Athletics (WA) kontinentinio turo D kategorijos lengvosios atletikos metimo rungčių varžybos Halėje (Vokietija). Uteniškė Ieva Zarankaitė su 58.81 m rezultatu (58.77 – X – 58.81 – 56.15 – 56.15 – X) pateko į finalą ir užėmė 7-ą vietą. Nugalėjo pasaulio čempionė kinė Bin Feng (66.70). Gegužės 25 dieną WA kontinentinio turo bronzinėse varžybose Limasolyje (Kipras) Ieva diską numetė 59.39 m (57.96 – 55.61 – 57.95 – 59.36 – x – 59.39) ir užėmė antrą vietą. Nugalėjo vokietė Antonia Kinzel (59.98 m). Savaitę Ieva užbaigė gegužės 27 dieną laimint WA kontinentinio turo D kategorijos varžybas Taline (Estija). Geriausias Ievos bandymas buvo 57.37 m.

Birželio 6-10 dienomis Ieva ir vėl aktyviai keliavo ir dalyvavo dvejose varžybose Danijoje ir Latvijoje. Birželio 7 dieną Kopenhagoje (Danija) WA kontinentinio turo bronzinėse varžybose Ieva užėmė trečią vietą ir diską nuskraidino 59.22 m (x – 57,19 – 55,51 – 59,22 – 55,86 – 56,07). Nugalėjo lenkė Daria Zabawska (61 m 59 cm).

Birželio 9 dieną Ieva jau dalyvavo Jelgavoje (Latvija) vykusiose LVS x Sportland taurės varžybose, kur jos mestas diskas skriejo virš 60 metrų ribos (57.74-55.80-60.24-X-X-X). Numetusi 60.24 m Ieva pagerino geriausią Lietuvos sezono rezultatą, laimėjo varžybas ir užsidirbo daug reitingo taškų. Po šių sėkmingų startų, Ieva Pasaulio čempionato reitinge pakilo į 24 vietą. Į šių metų Pasaulio čempionatą, kuris vyks rugpjūčio 19-27 dienomis Budapešte (Vengrija), pateks disko metikės įvykdžiusios normatyvą (64.20 m) arba patenkančios tarp 36 geriausųių pasaulio diskininkių.

Eglė Zarankaitė birželio 9 dieną kartu su Ieva dalyvavo Jelgavoje (Latvija) vykusiose LVS x Sportland taurės varžybose. Eglė užfiksavo antrą geriausią karjeros rezultatą, diską numetė 52.59 m ir užėmė antrą vietą (47.93-46.72-52.59-49.76-X-X).

Gegužės 20-21 dienomis Tartu mieste (Estija) vyko SELL studentų žaidynės, kuriose dalyvavo ir uteniškė, Vilniaus Universiteto IV kurso studentė Eglė Zarankaitė. Sportininkė rodė aukštus rezultatus ir iškovojo du medalius. Disko metime Eglė iškovojo pirmąją vietą, diską nuskraidinusi 49.64 m (47.52-X-49.64-48.31-X-45.96). Rutulį sportininkė nustūmė 13.12 m (12.85-X-X-12.74-12.72-13.12) ir iškovojo antrąją vietą.